A Paypal olyan nagyágyú, amelyről már mindenki hallott. Nem véletlen, hogy ilyen nagy a népszerűsége. Szinte mindenhol lehet vele fizetni még a legkisebb webshop-okban is, nem is beszélve a nagy internetes webáruházakról, aukciós oldalakról stb. Náluk azonban nem lehetséges a bankkártya igénylés - ám ha mégis szeretnél hozzá egyet, olvasd el a Payoneer útmutatót. Mindenkinek csak egy PayPal számlája lehet, viszont később, ha időt fordít rá, még aktiválhat több email címet is hozzá, ha szeretné. Utólag visszagondolva regisztrálni egyszerű dolog, de aki először látja a felületet, jó ha van valami kapaszkodója, ezért következzen egy lépésről lépésre vezető, pontos útmutató. A lényeg, hogy következetesen haladj sorba, mindig éppen arra figyelj, ahol tartunk, nem kell kapkodni, klikkelni jobbra-balra. Tartsd magad a sorrendhez, amit itt megmutatok.
Első lépés: kattints fent a regisztrálásra, ami után új ablakban megnyílik az oldal. Így néz majd ki:
"Sign up", azaz "Feliratkozás" gomb kell nekünk a számlanyitáshoz, azaz a fiókod létrehozásához. Rányomtál a "Sign up"-ra, és most megjelenik egy új képernyő. Itt két dolgot kell kiválasztani: egyrészt fent a legördülős listából azt, hogy "Hungary", lévén Magyarország a mi tartózkodási helyünk (sajnos alatta lenne egy olyan is, hogy milyen nyelven szóljon hozzánk az oldal, de abban nincs magyar). Másrészt pedig a három fióktípus közül kell választanunk egyet. Válaszd a personal-t, azaz a magánszemélynek valót.
Következő lapon az adatainkat kéri. Érdemes megbízható e-mail címet használni. A gmail a legjobb, a bankszámlaszámunk ugyanis nem más lesz, mint az e-mail címük!
Ezért fontos, stabil, lehetőleg com végződésű levelező.
Öt információt kell megadni: email, jelszó, név, cím, telefon - ez látszik egy teljes oldalnak.
First name = keresztnév !
Last name = vezetéknév
Address Line 1 = utca, házszám...
Address Line 2 = nem fontos, nem kell kitölteni
Postal code = irányítószám
State / Province = megye, vagy Budapest
Ha kitöltötted, kattints narancssárga gombra az oldal alján. Ezzel készen is van a fiók, ha mindent jól csináltunk. Ha nem, visszakapjuk az űrlapot és a tetején ezt a hibaüzenetet látod:
Azt jelenti, hogy valamit elgépelhettünk: legkönnyebben az e-mail címet lehet elrontani, illetve előfordul, hogy kihagyunk egy mezőt. A PayPal szívélyesen rámutat ilyenkor, hogy hol lehet a hiba.
Miután regisztráltunk, lépjünk be! Kapunk egy képernyőt, amin két hívogatóan nagy kék szövegbox látszik,
két csalogató sárga gombbal. A bal oldali jó is lenne nekünk, de előbb most már nézzük meg a fiókunkat, ha már elkészült: legalul látsz egy kis szerény linket, "Go to My Account" felirattal, ha rákattintasz, egyenesen a fiókod főoldalára visz.:
Most az e-mail cím megerősítése a legfontosabb, ez az a cím, amit regisztrálásnál beírtál. Klikk a "Comfirm emil adress" mondatra, így elküldenek a leveleződbe egy aktiváló e-mailt! Nyisd meg a levelezőt,
és az aktiváló linkre klikkelve megkapsz egy lapot, ahol a friss jelszavadat be kell írni, és már meg is van ez a lényeges, és egyik legfontosabb lépés! Illetve így a levelezőnkből vissza is kavarodtunk ugyanerre a lapunkra, és folytathatjuk:
Következő, a kártya aktiválása - ez nagyon fontos! A profil menü pontnál írjuk be a kártyánk adatát.
A pirossal jelölt felület a Profilunk, ott tudunk e-mail címek kezelésére, bankszámla bankkártya felületeket találni, használni.Tehát a kártyád adatait írd be. Erre nem minden hitelkártya alkalmas, a netes vásárlásokra is alkalmas dombornyomottak általában igen.
Fontos, hogy éppen legyen némi pénz a számládon, konkrétan 400 forint, amit a PayPal levesz igazolásképpen pillanatok alatt a kártyádról - majd pedig később vissza is adja. Ezzel a lépéssel ellenőrzik az átjárhatóságot a paypal fiókod és a bankszámlád között.
Itt nagyon fontos, hogy aktiváljuk a kártyánkat is a következő módon, ismét mutatom a képet, ahol elérheted a kártya aktiválás lehetőségét. Jobbra fönt, a pirossal jelzett helyen találod, klikk rá: " Link and comfim my debit or credit"
Klikk az aktiválásra, erre a PayPal levesz a számlánkról 400 Forintot, ami természetesen a Tiéd marad, csak áthelyezi a PayPal számládra, így igazolva, a kártyád valódiságát, hitelességét. Gyakorlatilag ez a nyitja, a PayPal számládnak. Ha ez megtörtént, már megy minden könnyedén.
A bakodtól kérd el, vagy ha van netbankod a bankszámládhoz keresd ki a PayPal terhelést 400.- ot, és ott találsz egy négy jegyű kódot, ezt kell beilleszteni éppen ide - mutatom ismét:
A piros körből ismét nyisd meg a kártya aktiválást, természetesen ha már megvan a négyjegyű kódod, és akkor megnyílik egy lapocska, ott kell beilleszteni ezt a kódot.
A legegyszerűbb módja a PayPal egyenleg feltöltésének, ha utalsz nekik. Azért szokták ezt nem szeretni, mert olyan idegen érzés, hogy az ember elutal a semmibe sokezer forintot, és bízik benne, hogy viszontlátja a képernyőn... Pedig de. A PayPal a világ legnagyobb online fizetőrendszere, és ez hatalmas adatbiztonságot és technikai hátteret garantál.
Az egyszeri utalás nem ördöngösség: a felső menüsorban van egy "Top Up Account", azaz "Egyenleg feltöltése" menüpont, arra kell kattintani.
Így jutunk el az alábbi oldalra, aminek főleg a világoskék alapon írt része az érdekes. Ebben le van írva egy bankszámlaszám, és egy kód, ami nagyon fontos, mert ebből fogja tudni a PayPal, hogy kinek töltse fel a pénzt. Ez tehát a saját fiókodhoz tartozó úgynevezett "Transfer ID", egy olyan azonosító kód, amit a közleményben (az utalásnak van egy ilyen rovata, hogy "közlemény", vagy "megjegyzés") fel kell tüntetned.
Nagyon vigyázz a jelszavadra, mert itt igazi pénzről van szó, és kellemetlen, ha más vásárol a neveddel. Csak biztonságos helyről használd az online fizetési rendszereket - ez mindegyikre igaz, a bankkártyás vásárlásokat sem szabad például internetkávézóból intézni. Szerencsétlen bank hiába tesz meg mindent a biztonságért, ha a gépeden ott van egy trójai vagy egy keylogger. Ami a Bank nagy előnye, hogy itt is, mint itthon legtöbb bank már telefonőrrel dolgozik. Ezt a PayPal is megoldotta ezért is nagyon fontos, hogy a telefonszámot helyesen adjuk meg.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése